Dětská stomatologie

Děti jsou u nás na klinice jako doma, staráme se o zdraví jejich zoubků od prvních měsíců, protože jsme si vědomi, že start do života se zdravým chrupem je velmi důležitý. Děti se nás nebojí a vždy se k nám rádi vracejí alespoň na pohádku, kterou jim pouštíme během preventivních prohlídek i zákroků.

Prevence
Prevence v dětském věku

Preventivní prohlídky v dětském věku jsou velice důležité a jejich pravidelným absolvováním mohou rodiče předejít celé řadě komplikací, které si s sebou následně jejich děti nesou až do dospělosti, kde jim mohou výrazně komplikovat zdravotní stav. První prohlídka je doporučována již při prořezání prvních mléčných (dočasných zubů) kolem 6 měsíce věku dítěte a dále v jednom a ve dvou letech věku. Při těchto návštěvách může zubní lékař včas odhalit vrozené anomálie tvrdých zubních tkání a zároveň se děti seznámí s prostředím zubní ordinace a tím se zabrání pozdějšímu strachu a obav ze zubního ošetření.
Další prohlídky by měly následovat v pravidelných 6 měsíčních intervalech. Na naší klinice maximálně dbáme na preventivní přístup a snažíme se u svých malých pacientů zcela předcházet vzniku zubních onemocnění jako je zubní kaz, problémy s dásněmi a také včas odhalovat i léčit anomálie postavení zubů (ortodontické vady). Většina zubních ordinací nevěnuje prevenci a komunikaci ohledně možností předcházení zubních onemocnění dostatek pozornosti, je to dáno především absolutním nezájmem pojišťoven hradit preventivní programy. U nás v TopDentClinic věnujeme právě prevenci u dětí maximum času a komunikujeme s rodiči i se svými malými pacienty neboť jsme si vědomi, že zdravý chrup a správné návyky ústní hygieny jsou pro budoucnost našich dětí velmi důležité.
OBJEDNEJTE své děti na preventivní prohlídku chrupu na čísle recepce: +420 775 012 678

Pečetění fisur
Jedná se o vysoce účinné preventivní opatření, které zabraňuje vzniku zubního kazu na čerstvě prořezaných prvních a druhých stoličkách stálého chrupu. Právě stálé stoličky patří u dětí mezi nejdříve zkažené zuby a přitom jsou to zuby s nejdůležitějším významem pro život. Až 90% dospělých má zkažené stoličky od dětského věku a tyto stoličky jsou také díky tomu zuby u kterých je nejdříve nutné ošetření kořenových kanálků nebo dochází k úplné ztrátě těchto zubů z důvodu kazu. Během pečetění fisur se aplikuje speciální výplňový materiál do hlubokých jamek a rýh po jejich očištění a tím se zabrání vzniku zubního kazu, který nejčastěji vzniká především v těchto místech. Pečetění patří mezi velmi účinnou metodu jak kazu stoliček zabránit. Abychom byli úspěšní, je však třeba provést pečetění co nejdříve po prořezání zubu do dutiny ústní. K tomu dochází kolem šestého roku života, proto je nutné pečlivě prořezávání sledovat v rámci preventivních prohlídek každých 6 měsíců.