Vybavení kliniky

Maximální pohodlí během zákroku

Klinika je vybavena špičkovými stomatologickými soupravami amerického výrobce a-dec. Nejvyšší model soupravy a-dec 500, je navržen přesně podle anatomických zón lidského těla a zajišťuje Vaše maximální pohodlí i během dlouhých výkonů. Celá souprava splňuje zároveň vysoké ergonomické nároky, což umožní i snadnou dostupnost pro ošetřující personál.

Kofferdam (dentaldam)

Během zhotovování všech typů výplní a během celé řady dalších zákroků je na naší klinice používána ochranná blána pro pacienta, která se nazývá kofferdam (dentaldam, rubberdam). Tím je zajištěna ochrana pacienta před kontaktem s látkami, které se uvolňují při odstraňování starých amalgámových výplní. Dále tato blána umožňuje vytvořit suché a čisté pracovní pole, které je nezbytné pro zhotovení kvalitní a dlouhodobě funkční výplně (plomby). Zvláště fotokompozitní materiály v barvě zubu jsou velice náhlé va vlhkost a přítomnost sliny, proto bez kofferdamové blány není možné zhotovení kvalitní „bílé – neviditelné“ výplně.

Špičkové digitální rentgeny

Naše zařízení disponuje nejmodernější digitální rentgenovou technikou pro stomatologii od amerického výrobce GENDEX. Díky tomu jsme schopni zhotovit rentgenové snímky s vysokým rozlišením a tím zachytit i nejmenší detaily, které by jinak byly nečitelné. To nám umožňuje maximálně přesnou diagnostiku Vašich obtíží. Ať je třeba zhotovit malý intraorální snímek nebo velký panoramatický snímek obou čelistí, vše můžete absolvovat pod jednou střechou a nemusíte navštěvovat jiná pracoviště. Zároveň díky digitalizaci je snímek pořízen během pár vteřin a se zcela minimální dávkou RTG záření, narozdíl od starších přístrojů.

rentgenodiagnosticheskaya_sistema_GENDEX_GXDP_700-b214

Splňujeme nejvyšší evropské hygienické standardy

V TopDentClinic nám záleží na Vašem bezpečí, proto dodžujeme nejvyšší evropské hygienické standardy. Klinika je vybavena nejmodernějším vysokotlakým parním sterilizačním přístrojem (autokláv) od německého výrobce MELAG s integrovanou úpravnou vody a digitálním záznamem všech sterilizačních cyklů. Díky tomu jsou všechny přístroje a nástroje používané během výkonů účinně zbaveny všech choroboplodných zárodků.
Zároveň má klinika evropskou certifikaci kvality renomovaného německého výrobce desinfekčních prostředků Shülke Mayr GmbH. Vaše bezpečí během zákroků je pro nás prioritou!

Nejmodernější dentální operační mikroskop

Abychom dosáhli maximální přesnosti během výkonů a zároveň mohli zákroky provádět minimálně invazivní cestou používámě u nás na klinice špičkový dentální operační mikroskop renomovaného německého výrobce Carl Zeiss. Mikroskop je používán při ošetřování kořenových kanálků, zhotovování estetických fotokompozitních zubních výplní a během celé řady dalších výkonů. Vysoká přesnost a preciznost je nezbytně nutná pro dlouhodobé, estetické a funkční ošetření, na kterém si zakládáme.

Operační dentální mikroskop