Ošetření zubního kazu

Zubní kaz

Ošetření zubního kazu patří mezi nejčastější stomatologické zákroky. Základem úspěchu je správná a včasná diagnostika, kterou nám umožní velmi precizní preventivní prohlídky při kterých standardně používáme operační mikroskop a nejmodernější digitální rentgenové přístroje s vysokým rozlišením. Díky tomu jsme u nás v TopDentClinic schopni odhalit i velmi malé počínající kazy a zvolit individuálně ten nejvhodnější způsob ošetření. Ne vždy je třeba kaz vrtat, sledujeme moderní trendy a používáme neinvazivní ošetření kazu. U větších kazů, kde již nelze použít neinvazivní přístup, postupujeme minimálně invazivně díky operačnímu mikroskopu, který během ošetření používáme. Tím zachováme maximum zdravých tvrdých zubních tkání a odstraníme pouze zkaženou tkáň zubu. K tomu nám také pomáhá tzv. detektor zubního kazu, který nám přesně určí, kde je zkažená zubní tkáň a kde je již zdravý zub.

Kofferdam

Během ošetření zubního kazu, ale i během další výkonů vždy používáme latexovou nebo bezlatexovou ochranou blánu, která se nazývá kofferdam (dentaldam, kofrdam). Použití této ochrané blány (bariéry) je velmi důležité při odstraňování starých amalgámových výplní, neboť je tím zajištěna ochrana pacienta před kontaktem s látkami, které se při odstraňování amalgámu uvolňují. Zároveň tato blána zajišťuje zcela čisté a suché pracovní pole, jedině tak může být zhotovena kvalitní a dlouhodobě funkční výplň.

Zubní výplně (plomby)

Zubní výplně neboli plomby jsou na našem pracovišti zhotovovány z nejmodernějších materiálů a především s vysokou přesností a precizností, čímž je zajištěna dlouhodobá funkčnost a estetika výplně. Časté selhávání výplní je kromě špatné hygieny úst nejčastěji způsobeno spěchem během nanášení materiálu nebo nedodržením přesného technologického postupu a vynecháním nebo zkracováním některých kroků, které jsou nezbytné pro dlouhodobou funkci zubní výplně. Velmi často jde o kombinací všech výše uvedených faktorů. Zhotovení kvalitní výplně je časově náročné a my jsme si toho vědomi, proto věnujeme dostatek času a pozornosti každému kroku. Zároveň během odstraňování zubního kazu a nanášení materiálu  používáme operační stomatologický mikroskop, tím dosáhneme maximálně kvalitního přechodu výplně na zub, což zabrání vzniku spáry, kudy mohou pronikat bakterie podél výplně do zubu a způsobovat tzv. sekundární zubní kaz a tím možné selhání výplně. Díky maximálně preciznímu přístupu Vám můžeme nabídnout prodloužené záruky na všechny námi zhotovené výplně z fotokompozitních materiálů. Bílé zubní výplně mají oproti dříve používanému amalgámu celou řadu výhod, především je to přirozená vazba na zubní tkáň, díky tomu nemusíme odstraňovat zbytečně zdravé zubní tkáně, abychom výplň ukotvili v zubu, dále je to vysoká odolnost a dokonalá estetika těchto materiálů a v neposlední řadě je to opravitelnost, která je u amalgámových výplní nemožná. Narozdíl od klasického amalgámu neobsahují bílé výplně rtuť a nezvětšují svůj objem, tím pádem neohrožují zub prasknutím jako u amalgámových výplní.

Z materiálů na naší klinice používáme například nanotechnologiií upravené vysoce estetické fotokompozitní (světlem tuhnoucí) materiály v přirozené barvě zubů. Dále vysokopevnostní skloionomerní cementy, které uvolňují fluoridové ionty a ochraňují před zubním kazem a celou řadu dalších moderních materiálů.

Potřebujete ošetřit zubní kaz nebo uvažujete o výměně nevyhovujících amalgámových výplní?
Objednávejte se na čísle recepce: +420 775 012 678