Estetická stomatologie

Estetické zubní fazety

Fasety patří mezi minimálně invazivní estetické způsoby ošetření. Zubní fazety jsou nejčastěji zhotovovány z vysoce estetické a odolné dentální keramiky nerozeznatelné od přirozených zubů (keramické fasety) nebo z kompozitních plastů. Zubní fazety se používají nejčastěji v předním úseku chrupu a lze jimi velmi efektivně korigovat nevhodný tvar či postavení zubů nebo uzavírat mezery mezi zuby. Estetická fazeta může být zhotovena jen na jeden zub např. po poškození úrazem, ale nejčastěji se zhotovuje na více zubů v předním úseku horní nebo dolní čelisti, aby bylo dosaženo přirozeného vzhledu, dokonalé estetiky a sladění s okolními zuby. Výhodou estetické fasety např. oproti klasickým korunkám je minimální invazivita celého ošetření. Při použití faset dokonce v některých případech není nutný žádný zásah do skloviny zubů nebo se zub preparuje zcela minimálně.

Uvažujete o zhotovení keramických faset? Objednejte se na konzultaci, kde s Vámi vedoucí lékař MUDr. et MDDr. David Kolář probere možnosti ošetření a navrhne nejvhodnější způsob estetické úpravy Vašich zubů a zároveň zodpoví všechny Vaše dotazy. Objednávejte se na čísle recepce: +420 775 012 678

Stav před

Stav před

Po ošetření fazetami

Po ošetření fazetami

Smile design

Nejste spokojeni s tvarem či délkou Vašich zubů, mezerami mezi zuby nebo jinými nepravidelnostmi, které narušují Váš úsměv? Na naší zubní klinice se zabýváme komplexní úpravou a estetickou modelací úsměvu, během které Vám pomocí digitálních technologií navrhneme a následně  vytvoříme dokonalý přirozený úsměv zcela podle Vašich představ. Jak vše probíhá? V první návštěvě s Vámi během konzultace probere lékař aktuální stav a možnosti ošetření, zároveň Vám jsou odebrány otisky pro návrh a modelaci nového úsměvu. V druhé návštěvě pro Vás máme nachystaný model navrhovaného řešení, který s Vámi skonzultujeme a případně dále upravíme tvary a barvu zubů. Celý tento model může pacient přímo vyzkoušet na několik dní v ústech a probrat ho se svoji rodinnou a přáteli. Po této zkušební době je možná ještě další úprava dle připomínek vašich a vašeho okolí. V následující návštěvě již přistoupíme k definitivnímu vytvoření Vašeho nového image. Finální práce jsou zhotovovány z vysoce estetické a velmi pevné dentální keramiky, která je nerozeznatelná od zubní skloviny a propůjčuje zubům přirozeně krásný vzhled.

Smile design

Smile Design – stav před a po zákroku

Estetické výplně v barvě zubu

Estetické zubní výplně („bílé plomby“) na naší klinice zhotovujeme pouze z moderních fotokompozitních (světlem tuhnoucí) materiálů předních světových výrobců. Tyto špičkové materiály splňují vysoké nároky na mechanickou odolnost a trvanlivost a zároveň uspokojí nejvyšší nároky na estetiku. Aby estetická výplň mohla dlouhodobě fungovat a uchovat si svůj neviditelný vzhled, je důležitá její dokonalá modelace a použití speciálních vazebných prostředků, které ji dokonale spojí se zubními tkáněmi. Celý tento technologický proces zhotovení bílé výplně je časově náročný, proto nemůže být estetická výplň zhotovena během několika minut, ale její zpracování trvá cca od 30 minut u malých výplní zhruba do 90 minut u velké dostavby zubu. Samozřejmostí během zhotovování bílé výplně je na naší klinice použití kofferdamu (speciální elastická membrána), který izoluje ošetřovaný zub a zajistí suché pracovní pole během celého zákroku. Bílá výplň má oproti dříve používanému amalgámu celou řadu výhod: dokonalá estetika, neobsahují rtuť, váží se přirozeně na zubní tkáně (zpevňují zbytek zubu), vysoká mechanická odolnost a elasticita podobná přirozenému zubu, na rozdíl od amalgámu není nutné odstraňovat zbytečně zdravé zubní tkáně abychom zajistili ukotvení výplně v zubu a tím pádem lze postupovat minimálně invazivně (šetřit tkáně zubu). U nás v TopDentClinic používáme standardně během zhotovování výplní operační mikroskop, který zvětší ošetřovanou oblast cca 60 krát a díky tomu můžeme postupovat minimálně invazivně a dosahovat mnohem větší přesnosti a tím i výrazně delší trvanlivosti výplně.

Keramické korunky

Estetické keramické korunky jsou zubní náhrady, které dokáží dokonale zrestaurovat kazem či úrazem poškozený zub, tak že je nerozeznatelný od přirozených zubů. Korunky jsou na naší klinice zhotovovány z nejmodernější dentální keramiky (IPS e.max lithium disilikát, IPS Empress nebo zirkonium oxid), která splňuje nejvyšší nároky na estetiku a zároveň také na mechanickou odolnost a trvanlivost. U nás v TopDentClinic dbáme na maximální preciznost a přesnost při zhotovování všech zubních náhrad, díky tomu Vám můžeme nabídnout prodloužené záruky na všechny naše protetické práce.

Pro estetickou konzultaci s vedoucím lékařem MUDr. et MDDr. Davidem Kolářem se objednávejte na čísle recepce:   +420 775 012 678