Ortodoncie – rovnátka – „křivé zuby“

Křivé zuby u dětí
Nesprávné postavení zubů nebo anomálie čelistí a jejich vztahů je důležité odhalit v co nejrannějším věku. Proto v TopDentClinic klademe velký důraz na vyšetřování těchto vad během preventivních prohlídek a v případě odhalení některé ortodontické anomálie zajistíme svým malým pacientům včasnou ortodontickou terapii. K léčbě jsou užívány fixní nebo snímatelné aparáty (zubní rovnátka) u nejtěžších případů nebo neprořezaných špatně založených zubů je nutná chirurgická terapie.

Křivé zuby v dospělosti
Moderní ortodontická léčba dnes není rozhodně jen záležitostí dětského věku, ale stále častěji se „křivé zuby“ řeší i v dospělosti. Dokonce lze říci, že léčba dospělých pacientů začíná převažovat. Díky moderním postupům jsme schopni korigovat nebo zcela vyléčit většinu ortodontických vad jako jsou mezery mezi zuby, rotované nebo stěsnané zuby, předkus, zákus a celou řadu dalších anomálií. Je důležité si uvědomit, že „křivé zuby“ nejsou ve většině případů jen estetickým problémem, ale způsobují celou řadu žávažných poruch v oblasti dutiny ústní, ať už jde o poruchy výslovnosti nebo o zvýšenou kazivost u stěsnaných zubů či rozvoj parodontózy u přetěžovaných skupin zubů v nejzávažnějších případech mohou čelistní anomálie způsobovat i dýchací obtíže.
Vedoucí lékař kliniky MUDr. et MDDr. David Kolář se přímo zaměřuje na záchyt a diagnostiku ortodontických vad u dětí i dospělých a následná léčba probíhá ve spolupráci s uznávaným odborníkem na ortodoncii MUDr. Tomášem Hanzelkou, PhD.

Objednávejte se na vstupní vyšetření, během kterého probíhá i pečlivé vyšetření ortodontických vad
na čísle recepce: +420 775 012 678